TransferGo logo
Siųsti pinigus

FX: Divi burti, kas ietaupīs jūsu naudu

Ja, dzirdot vārdu „tirgus”, jūs iedomājaties ielu, kas pilna ar tirgus galdiem, tad valūtas tirgus varētu kļūt jums par zināmu pārsteigumu. Taču, sūtot naudu uz ārvalstīm, šī tirgus  pārzināšana var iztērēt vai ietaupīt jums daudz naudas.

Ārvalstu valūtas tirgus (dažkārt saukts arī par FX, foreksu vai valūtas tirgus) ir starptautisks dažādas valūtas tirgojošu cilvēku, banku un uzņēmumu tīkls. Tirdzniecība norisinās visā pasaulē; tas ir starptautisks tirgus, tādēļ gandrīz nekad neguļ.

Kā tas sākās?

Mūsdienu valūtas tirgus attīstība sākās 20.gs. 70-tajos gados. Pēc 2. Pasaules kara ASV, Lielbritānija, Kanāda, Austrālija, Japāna un liela daļa Rietumeiropas valstu noslēdza vienošanos, piesaistot savu valūtu vērtības zeltam. Doma bija nodrošināt visu šo valstu valūtu stabilitāti, lai to vērtība vien nedaudz svārstītos, un karā cietušās valstis varētu atjaunoties, neuztraucoties par to ekonomikas veselību.

Vien nedaudz vairāk kā desmit gadus vēlāk, reaģējot uz visu pasaules ekonomikas izmaiņu kopumu, šo vienošanos noslēgušās valstis sāka pāriet no „fiksētā valūtas kursa” uz „mainīgo valūtas kursu”. Tas nozīmēja, ka tās varēja tirgot savas valūtas ar citiem subjektiem – bankām, uzņēmumiem un privātpersonām, un valūtas vērtību noteica tas, cik daudz un par kādu cenu noteiktā brīdī tika tirgots.

Kādēļ tas jums ir svarīgi?

Kopš tā ieviešanas 20.gs. 70-tajos gados FX tirgus ir kļuvis par vienu no pasaules finanšu tirgiem ar visaktīvāko tirdzniecību. Ik dienu tiek mainīti miljardiem sterliņu mārciņu, eiro, rubļu un jenu, tādēļ valūtu vērtības nepārtraukti svārstās.

Sūtot naudu no vienas valsts (un vienā valūtas) uz citu, jūs kļūstat par nelielu valūtas tirgus daļu. Jūs pārdodat valūtu, kura ir jums, pret valūtu, kuru saņems jūsu saņēmējs.

Abas valūtas darbojas kopā kā proporcija un bieži tiek rakstītas kā „pāris”, tāds kā GBP/EUR. Tam parasti seko skaitļi, kas norāda, cik daudz otrās valūtas („kotēšanas valūta”) jums ir jāatdod, lai iegūtu 1 vienību pirmās valūtas („pamatvalūta”). Tādējādi, ja jūs redzat GBP/EUR = 1,14, tas nozīmē, ka jums ir jāšķiras no €1,14, lai saņemtu £1,00.

Kā mēs varam palīdzēt

Ārvalstu valūtas tirgus nemitīgi svārstās, tādēļ, nosūtot naudu, jūs varat ciest zaudējumus, ja valūtas vērtība mainās.

Mēs zinām, ka, sūtot naudu mājup (vai tas būtu rēķinu apmaksai, vai kā ietaupījumi, vai kā dāvana draugiem un ģimenei), jūs vēlaties būt pārliecināts, ka summa, kas tiks saņemta, atbilstu summai, kuru jūs nosūtāt. Tieši tādēļ TransferGo valūtas konvertācijas kurss tiek nofiksēts, kad jūs noklikšķināt uz „Sūtīt naudu” (jūs to ieraudzīsiet Pārskaitījuma pārskatā – lappuses labajā pusē).

send-money-button-lv

Mēs vēlamies padarīt naudas pārskaitīšanu ērtāku, tādēļ esam izslēguši valūtas kursu nenoteiktību. Ja valūtu vērtības mainās brīdī, kad esat sācis ievadīt jūsu pārskaitījuma detaļas, vai, kad faktiski veicat iemaksu mūsu vietējā kontā, kursu starpību segsim mēs, nevis jūs. Garantējam.

Pat retos brīžos, kad valūtas tirgus guļ, ar TransferGo jūs varat būt pārliecināts, ka summa, kuru jūs redzat ekrānā, būs tā pati, kuru jūs maksāsiet. Tas ir tikai viens no veidiem, kā mēs padarām jūsu naudas sūtīšanu uz ārvalstīm ērtāku, ātrāku un drošāku.

Mes darome pasaulį šiek tiek mažesniu.

Siųskite pinigus į šias šalis:

Prisijunkite prie 2 milijonų žmonių, kurie daro geresnius pervedimus

Užsiregistruokite nemokamai