TransferGo logo
Nosūtīt naudu
budget

Biudžetas: municipaliteto tarybos ir komunaliniai mokesčiai

Atmintinėje apie buto nuomą minėjome, kad svarbu į būsto biudžetą įtraukti municipaliteto tarybos bei komunalinius mokesčius. Atsižvelgiant į būsto amžių, dydį bei kitus parametrus, šie mokesčiai gali nulemti, ar jūsų pasirinktas būstas telpa į numatyto biudžeto ribas.

 

KOMUNALINIAI MOKESČIAI

Pirmiausia apžvelkime svarbiausius mokesčius:

  • Elektra. Suma, kurią išleisite, žinoma, priklauso nuo to, kiek elektros išnaudosite. Tie, kurie elektrą naudoja protingai ir taupiai, išleidžia gerokai mažiau. Suvartojamos elektros kiekį taip pat gali nulemti naudojamų elektros prietaisų amžius bei jūsų namo konstrukcija. Naujesni ar renovuoti namai yra gerokai taupesni energijos suvartojimo atžvilgiu. Nusiteikite vidutiniškai už elektrą mokėti 55 £ per mėnesį, jeigu gyvenate 1-2 miegamųjų kambarių bute, ar 85 £, jei jūsų bute 4-5 miegamieji.
  • Dujos. Faktoriai, lemiantys kiek mėnesio pabaigoje sumokėsite už dujas, yra panašūs į tuos, kurie nulemia elektros kainą. Galite tikėtis, kad sąskaita už dujas bus keliais svarais sterlingais mažesnė nei toji už elektrą.
  • Vanduo. Dauguma namų ūkių moka fiksuotą kainą už vandenį, nors daugelis ekspertų mano, kad diegti vandens skaitiklius ir mokėti už faktinį naudojimą yra geresnė alternatyva. Yra įrodyta, kad mokėjimas už faktinį sunaudojimą skatina taupyti ir mažinti atliekas bei lemia mažesnes vandens sąskaitas vartotojams. Kalbant apie biudžetą, planuokite išleisti apie 35 £ per mėnesį už 1-2 miegamųjų kambarių butą. Tuo tarpu didelio namo gyventojai vidutiniškai gali išleisti apie 45 £.
  • Interneto ryšys. Dėl kažkokių priežasčių interneto ryšys nėra laikomas būtinybe. Tačiau nepamirškime, kad gyvename kibernetiniame amžiuje ir daugelį dalykų, pvz. darbo paieškas, bankines operacijas, bendravimą su šeima ar draugais, vykdome būtent naudodamiesi internetu. Ekspertai tikina, kad daugelis žmonių už šią paslaugą permoka, pvz. užsisakydami 5 kartus greitesnį internetą nei jiems reikia, ir taip iššvaisto šimtus svarų sterlingų per metus. Dauguma interneto tiekėjų siūlo trumpalaikius „bandomuosius“ paketus su specialiais tarifais. Apibendrinant, galite numatyti, kad už interneto paslaugas kas mėnesį turėsite sumokėti 16-18 £ bei papildomą linijos naudojimo mokestį.
  • Municipaliteto tarybos mokestis. Tai metinis mokestis, kuris apima vietines paslaugas, pavyzdžiui, kelių priežiūros, gatvių apšvietimo, šiukšlių surinkimo, parkų ir vaikų žaidimo aikštelių priežiūros, viešųjų laisvalaikio centrų plėtros, taip pat jo dalis skiriama vietos policijai, ugniagesiams. Tarybos mokestis gali būti mokamas kaip vienkartinė suma arba išskaidant sumą į dešimt mokėjimų per metus. Mokesčio suma priklauso nuo jūsų būsto dydžio ir vertės. Gyvenantys 1-2 miegamųjų kambarių bute vidutiniškai mokės nuo 1000 iki 1700 £ per metus; o už 4 miegamųjų butą ar namą metinės išlaidos gali siekti net 2700 £.

Nuolaidos taikomos studentams, mažas pajamas gaunantiems gyventojams bei žmonėms su negalia. Norintiems gauti nuolaidas, suskaičiuoti taikomų mokesčių sumą ar mokėtojams turintiems klausimų, vyriausybė siūlo naudotis internetiniais įrankiais.

Kiti mokesčiai

Rinkdamiesi gyvenamąją vietą taip pat nepamirškite ir kitų galimų mokesčių.

Jeigu turėsite automobilį ir norėsite jį statyti netoli namų, gatvėje, jums gali tekti įsigyti atitinkamą leidimą. Šio leidimo kaina gali svyruoti priklausomai nuo vietos, kurioje gyvenate, ir kaimynystės. Tačiau siūlome biudžete numatyti 150 £ sumą per metus.

Jeigu nuosavo automobilio turėti neplanuojate, į biudžetą įtraukite mėnesinio transporto bilieto kainą.

Dar vienas standartinis mokestis, kurio nederėtų pamiršti, tai televizijos licenzija. Ši licenzija metams kainuoja 145.50 £. Licenziją nupirkti turėtų būsto savininkas. Atminkite, kad neturėdami tokios licenzijos rizikuojate gauti 1000 £ baudą, jeigu jos patikrinti užeis tam tikros tarnybos.

Mēs padarām pasauli nedaudz mazāku.

Sūtiet naudu uz šīm valstīm:

Pievienojieties 2 miljoniem cilvēku, kas jau veic labākus pārskaitījumus

Reģistrējieties bez maksa