TransferGo logo
Nosūtīt naudu
house rent

Būsto nuoma

Vienas svarbiausių dalykų keliantis gyventi į naują šalį – susirasti gyvenamąją vietą. Tinkamai atlikus šį žingsnį, jis gali turėti įtakos tiek jūsų materialinei, tiek emocinei gerovei. Kaip ir daugelis kitų svarbių užduočių ar sprendimų, gyvenamosios vietos paieška gali kelti stresą. Siekiant jo išvengti, pradėkite būsto ieškoti kuo įmanoma anksčiau, dar tik besiruošdami savo kelionei.

Pirmieji žingsniai. Ieškodami gyvenamosios vietos pasirūpinkite visais reikiamais dokumentais, tai padės sutaupyti laiko ir išvengti nusivylimų. Apskritai, jums tereikės dviejų tipų dokumentų ir informacijos.

Asmeninė informacija. Nekilnojamojo turto agentai ir butų savininkai norės jūsų tapatybę bei imigracijos statusą įrodančių dokumentų. Jiems taip pat bus įdomi jūsų kredito istorija, o kai kuriems ir jūsų darbo statusas.

Patvirtinimas, kad jūs turite teisę nuomotis būstą. Kiekvienas asmuo, sulaukęs 18 metų amžiaus, nuomodamasis būstą turi pateikti dokumentus įrodančius tokią teisę. Asmuo turi pateikti pasą, kuris indikuotų jog esate britas ar Jungtinės Karalystės pilietis, arba asmens tapatybės kortelę / pasą, kuris indikuotų jog esate Europos ekonominės erdvės arba Šveicarijos pilietis, gimimo liudijimą arba imigranto statusą patvirtinantį dokumentą, kuriame nurodyta, kad jūs Jungtinėje Karalystėje galite pasilikti neribotą laiką. Reikalingų dokumentų sąrašas gana ilgas, jį galite rasti šioje internetinėje svetainėje. Būsto savininkai privalo pasidaryti dokumentų kopijas, o jums grąžinti originalus.

Biudžetas. Namai – tai vieta, kurioje turite jaustis saugūs ir atsipalaidavę; pasirinkę būstą, kurio kaina yra jūsų biudžeto ribose, turėtumėte pasiekti šiuos tikslus. Siūloma būsto nuomai išleisti apie 35% pajamų. Daugiau informacijos čia.

Išankstinės išlaidos. Nuomojantis būstą jums greičiausiai teks sumokėti ir išankstinius mokesčius. Tokie mokesčiai dažniausiai susideda iš pirmojo mėnesio nuomos bei depozito, kuris paprastai lygus 6 savaičių nuomai. Taip pat galite tikėtis, kad teks susimokėti administracinius mokesčius bei padengti kredito istorijos ir rekomendacijų patikrinimo išlaidas. Jeigu būsto ieškote naudodamiesi nekilnojamojo turto agento paslaugomis, administraciniai mokesčiai bei depozitas gali būti gerokai didesni nei bendraujant tiesiogiai su buto savininku.

Mėnesinės sąskaitos. Įsitikinkite, kad jūsų nuomos sutartyje tiksliai paminėta, kas įeina į mėnesio nuomos kainą. Dažniausiai nuomininkas pats yra atsakingas už mėnesinių sąskaitų, pvz. dujų ir elektros, vandens, municipaliteto tarybos mokesčio, televizijos licenzijos, skaitmeninės ar satelitinės televizijos, interneto ir telefono ryšio, apmokėjimą. Kadangi būsto savininko draudimas neapima jūsų asmeninės nuosavybės, patartina ją papildomai apdrausti.

Naudingi patarimai. Prieš įsikeldami į būstą užduokite teisingus klausimus ir atlikite keletą paprastų užduočių. Tai padarys jūsų patirtį daug malonesnę bei suteiks jums apsaugą iki nuomos sutarties pabaigos.

Žinokite, kas įskaičiuota. Įsitikinkite, kad reikalingi elektronikos prietaisai, tokie kaip viryklė, indų plovimo mašina, skalbyklė, šaldytuvas bei mikrobangų krosnelė, yra įtraukti į nuomos sutartį. Jei šiais prietaisais galėsite naudotis nuomodami būstą, patikrinkite ar jie nėra sugedę. Jei kažkuris jų neveikia, galbūt galėsite su savininku sutarti, kad prietaisas būtų sutaisytas ar pakeistas.

Apsaugokite save. Įsitikinkite, kad turite rašytinę nuomos sutartį, kurioje nurodyta nuomos periodo trukmė bei kaina. Būtinai perskaitykite visą sutartį ir jei kas joje pasirodys neaišku, pasitikslinkite. Į nuomos sutartį patartina įtraukti inventoriaus sąrašą. Jei kuris iš daiktų, prieš jums įsikeliant į būstą, yra sugadintas bei galėtų tapti nesutarimų priežastimi jums išsikraustant, būtinai paminėkite tai inventoriaus sąraše. Siekiant atgauti depozitą ir išvengti ginčų išsikraustant, siūlome pasidaryti būsto nuotraukas. Be to, nepamirškite peržvelgti ankstesnių sąskaitų, kad įsitikintumėte jog neteks yra likę neapmokėtų skolų, kurias padengti gali tekti jums.

Atidžiai apžiūrėkite būstą. Patikrinkite ar vandentiekio sistema ir elektros prietaisai, įskaitant lemputes bei jungiklius ir lizdus, veikia tinkamai, ar durys ir langai atsidaro bei užsirakina lengvai, ir t.t.

Informacijos šaltiniai. Būsto paieška gali pasirodyti gana nelengvas uždavinys. Laimei, yra daugybė informacijos šaltinių, kurie paiešką padarys daug lengvesnę.

Suvedę keletą raktinių žodžių į „Google“ paieškos sistemą rasite daugybę svetainių, kuriose skelbiama informacija apie nuomojamus būstus. Rekomenduojame rightmove.com puslapį.

Nuomininko ir nuomotojo teisės bei pareigos yra numatomos vyriausybės reglamentuose. Būsto savininkai privalo suteikti visiems nuomininkams atmintinę „Kaip išsinuomoti būstą“. Internetiniame knygelės variante pateikiama išsamesnė informacija ir nuorodos į agentūrų puslapius.

Mēs padarām pasauli nedaudz mazāku.

Sūtiet naudu uz šīm valstīm:

Pievienojieties 2 miljoniem cilvēku, kas jau veic labākus pārskaitījumus

Reģistrējieties bez maksa