TransferGo logo
Nosūtīt naudu
CV

Darbo paieška Jungtinėje Karalystėje ir jūsų CV tobulinimas

Vienas iš svarbiausių tikslų atvykstantiems gyventi į JK, kaip, beje, ir tiems, kurie šalyje gyvena jau ilgą laiką, yra susirasti gerą darbą. Patinkantis ir gerai apmokamas darbas ne tik padeda išvengti streso, bet ir gerina gyvenimo kokybę. Darbininkams, į JK atsikrausčiusiems būtent dėl darbo, gerai apmokama pozicija taip pat leidžia įgyvendinti vieną svarbiausių jų tikslų – siųsti pinigus namiškiams, kuriems reikalinga finansinė pagalba.

Darbo paieška dažnai gali būti varginantis ar net erzinantis procesas. Vienas iš darbo paieškos sėkmės faktorių yra gerai parašytas gyvenimo aprašymas (CV). Laimei, yra galybė patarimų ir įrankių, kurie gali padėti veiksmingai atskleisti jūsų sugebėjimus ir patirtį gyvenimo aprašyme.

Bendrieji patarimai

Didžioji dauguma gyvenimo aprašymų yra pateikiami internetu. Nepamirškite pasinaudoti skaitmeninės erdvės teikiamais privalumais ir užtikrinkite, kad jūsų CV išsiskirtų iš kitų.

Naudokite raktinius žodžius

Kaip ir minėjome, dauguma darbdavių prašo gyvenimo aprašymus pateikti internetu. Didžioji dauguma kompanijų naudoja specialias sistemas, kurios nuskaito ir surūšiuoja CV. Taigi, gali būti, kad pirmasis jūsų CV perskaitys ne žmogus, o „robotas“, t.y. toji sistema.

Siekdami užtikrinti, kad jūsų CV patrauks darbdavio dėmesį, atidžiai perskaitykite darbo skelbimą ir pasirūpinkite, kad gyvenimo aprašymas atspindėtų jūsų patirtį ir įgūdžius, kurie yra reikalingai būtent tai pozicijai, į kurią aplikuojate. Tarkime, jei ieškote techninio darbo, savo CV paminėkite visus įgūdžius, susijusius su programine ir / ar technine įranga (nepamirškite į CV įtraukti tiek pilnų pavadinimų, tiek sutrumpinimų.)

Taip pat vartokite veiksmažodžius, tokius kaip siekti, įdiegti, organizuoti, valdyti, mokytis ir panašiai.

Būkite nuoširdūs ir stenkitės parodyti kokius įgūdžius, reikalingus konkrečiam darbui, turite.

Atnaujinkite savo CV

Darbdaviai gautus CV savo duomenų bazėse dažniausiai saugo gana ilgai. Jeigu jūsų darbo patirtis keitėsi, tarkime prisiėmėte naujas atsakomybes ar įgijote naujų įgūdžių, būtinai atnaujinkite savo CV. Jeigu savo darbuotojo profilį turite susikūręs darbo paieškos svetainėse ar duomenų bazėse, būtinai informaciją atnaujinkite ir jose.

Išmokite naudotis reikalingais įrankiais

Nemažai darbdavių pirmuosius interviu atlieka naudodamiesi internetiniais įrankiais, tokiais kaip Skype, GoToMeeting ir pan., kurie leidžia su kandidatu bendrauti nuotoliniu būdu. Be to, kartais prieš pirmąjį interviu gali tekti atlikti trumpas apklausas, joms naudojami internetiniai įrankiai arba elektroniniai dokumentai. Jūs neturite tapti Skype ar kitos programos ekspertu, tačiau patartina išmanyti bent jau elementarius dalykus, kurie jums padėtų su potencialiais darbdaviais bendrauti internetu.

Naudokite internetinius CV kūrimo įrankius                 

Internete galima rasti daugybę įrankių, tiek mokamų, tiek nemokamų, kurių pagalba galite susikurti puikų gyvenimo aprašymą. Dauguma tokius įrankius siūlančių svetainių ne tik siūlo CV šablonus, sukurtus pagal pozicijų aprašymus, bet ir specialistų patarimus.

Štai keletas mūsų siūlomų svetainių:

Registracija darbo skelbimų svetainėse                            

Dauguma įmonių, tiek didelių, tiek mažesnių, informaciją apie atviras pozicijas skelbia internete – darbo skelbimų ar įdarbinimo agentūrų svetainėse. Būtinai užsiregistruokite kai kuriose iš tokių svetainių, taip nepraleisite naujienų apie darbo vietas, atitinkančias jūsų turimus įgūdžius ir patirtį.

Štai nuorodos į keletą didžiųjų darbo skelbimų svetainių:

Pasinaudokite kitais darbo paieškos būdais

Nors didžioji dauguma darbdavių CV prašo siųsti internetu, kartais ir senoviniai būdai gali būti naudingi. Skirkite laiko konferencijų / susitikimų ir organizacijų, susijusių su jūsų svajonių karjera, paieškai. Dalyvaukite tokiuose susitikimuose ir stenkitės susipažinti su žmonėmis, kurie galėtų su jumis pasidalinti patarimais ar net rekomenduoti jus į atvirą poziciją.

Mēs padarām pasauli nedaudz mazāku.

Sūtiet naudu uz šīm valstīm:

Pievienojieties 2 miljoniem cilvēku, kas jau veic labākus pārskaitījumus

Reģistrējieties bez maksa