TransferGo logo
Nosūtīt naudu
uk schools

Informacija apie mokyklas Jungtinėje Karalystėje

Turintiems vaikų, vienas iš prioritetų, keliantis gyventi į JK, yra surasti mokyklą. JK mokyklų sistema užsieniečiams dažnai atrodo gana sudėtinga, nors iš tiesų taip nėra. Šiame skyriuje rasite trumpus paaiškinimus apie skirtingas mokyklų rūšis, priėmimo reikalavimus ir kitus patarimus, kurie padės jums suprasti JK mokyklų sistemą ir rasti mokyklą netoli jūsų namų.

Mokyklų rūšys

Jungtinėje Karalystėje išskiriamos trys pagrindinės mokyklų rūšys:

  • Valstybinės mokyklos (angl. state schools) – visi vaikai nuo 5 iki 16 metų amžiaus turi teisę į nemokamą vietą valstybinėje mokykloje. Tai labiausiai paplitusi švietimo forma Jungtinėje Karalystėje.
  • Nepriklausomos mokyklos (angl. independant schools) – tai mokyklos, finansuojamos iš privačių lėšų. Kiek daugiau nei 6% JK mokinių lanko šias mokyklas. Mokesčiai gali skirtis; standartinė kaina už semestrą yra 6000-9000 £, tačiau pasitaiko ir mokyklų, kuriose mokestis yra didesnis. Dauguma nepriklausomų mokyklų mokiniams siūlo stipendijas. Šioms mokykloms nėra privalu studijų programas rengti pagal valstybės sukurtą mokymo planą. Didžioji dalis nepriklausomų mokyklų savo programas visgi derina su valstybės numatytu mokymo planu, o kitos kuria savo programas, kurios paremtos mokinių talentais, poreikiais ar interesais.
  • Mokymas namuose (angl. home schooling) – tai mokymo forma, kuomet tėvai ar privačiai nusamdyti mokytojai moko vaikus namuose. Ši mokymo forma, nors ir ne itin populiari, yra legali Jungtinėje Karalystėje. „Education Otherwise“ – tai organizacija teikianti paramą ir informacijos išteklius tėvams, kurie nori vaikus mokyti namuose.

Priėmimo į mokyklas reikalavimai

Mokiniai atvykę iš Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių turi teisę lankyti mokyklą Jungtinėje Karalystėje, jiems suteikiamos tokios pats teisės į išsilavinimą kaip ir bet kuriam britui. EEE susideda iš ES šalių bei Islandijos, Norvegijos ir Lichtenšteino.

Mokiniai iš šalių nepriklausančių EEE neturi teisės lankyti valstybinę mokyklą, nebent jų atvykimo į JK tikslas – įgauti išsilavinimą arba mainai tarp mokyklų. Kitu atveju tokiems mokiniams tenka lankyti nepriklausomas, t.y. mokamas, mokyklas.

Britanijos užjūrio teritorijų piliečiai, neturintys Britanijos pilietybės, turi kokias pačias teises kaip atvykusieji iš EEE nepriklausančių šalių.

Kaip rasti tinkamą mokyklą?

Tėvams, kurie gyventi į JK atvyksta su mokyklinio amžiaus vaikais, yra sukurta gana daug internetinių svetainių, tiek vyriausybinių, tiek privačių, kuriose galima rasti paaiškinimus apie JK mokyklų sistemą, daugybę patarimų bei naudingų įrankių.

Geriausia vyriausybinė interneto svetainė, kurioje galima rasti informaciją apie mokyklas visoje JK teritorijoje, yra „Schools and Education“ skiltis gov.uk portale, kurį pasieksite paspaudę čia. Skiltis apie mokyklas yra viena iš „Childcare and Parenting“ (vaikų priežiūra ir tėvystė) skilties dalių. Pastarojoje galima rasti daug vertingos informacijos, kuri naudinga tiems, kurie į JK atvyko su vaikais. Internetinė svetainė yra sukurta taip, kad joje būtų patogu naviguoti, rasti reikiamą informaciją, o taip pat joje gausu nuorodų į kitus išteklius, kurie padeda rasti atsakymus net ir į labai specifinius klausimus.

Britų Taryba (angl. British Council) taip pat pateikia daug informacijos ir nuorodų į papildomus šaltinius tiems mokiniams ir / ar studentams, kurie nori mokytis Jungtinėje Karalystėje. Dauguma informacijos yra skirta asmenims sulaukusiems 16 metų, kurie norėtų į JK atvykti papildomoms studijoms ar turi studento vizą. Visgi, Britų Tarybos internetinėje svetainėje informacijos ras ir tėvai, kurių vaikai yra jaunesni nei 16, pavyzdžiui, skiltį apie nepriklausomas ir valstybines mokyklas. Šioje svetainėje taip pat rasite išsamius paaiškinimus apie mokymų planus ir studijų rūšis.

Good Schools Guide – puikus nevyriausybinis internetinis puslapis, kuriame gausu informacijos apie švietimą, įskaitant valstybines, nepriklausomas mokyklas ir mokymą namuose. Šis puslapis turi itin puikią paieškos sistemą, kuri leidžia tėvams rasti mokyklas atsižvelgiant į gyvenamąją vietą, specialiuosius poreikius, mokinio amžių ir studijų kainą. Svetainėje taip pat rasite ir kitos, tėvams aktualios, informacijos.

 

Mēs padarām pasauli nedaudz mazāku.

Sūtiet naudu uz šīm valstīm:

Pievienojieties 2 miljoniem cilvēku, kas jau veic labākus pārskaitījumus

Reģistrējieties bez maksa