TransferGo logo
Nosūtīt naudu
banks uk

Kaip atsidaryti banko sąskaitą Jungtinėje Karalystėje?

Kaip atsidaryti banko sąskaitą Jungtinėje Karalystėje?

Viena svarbiausių užduočių, atvykstantiems gyventi ir dirbti JK, yra atsidaryti sąskaita vietiniame banke. Neturėdami banko sąskaitos galite susidurti su nepatogumais; gali būti sunku, ar net neįmanoma, gauti apmokėjimus už darbą ir atsiskaityti už pirkinius.

Nors bankai yra suvaržyti gana griežtų taisyklių ir procesai nėra itin lankstūs, banko sąskaitą atsidaryti turėtų pavykti kiekvienam.

Ruošdamiesi atvykti į svečią šalį, skirkite šiek tiek laiko pasirengti susidurti su tokiais procesais – taip išvengsite nepatogumų ir nusivylimų.

 • Banko pasirinkimas

Sakoma, kad didesnis – ne visuomet geresnis. Tačiau kalbant apie bankus, didesni bankai dažnai siūlo daugiau lengvatų atsidarantiems savo pirmąją sąskaitą JK. Tokie bankai teikia daugiau paslaugų, turi daugiau filialų ir, dažniausiai, daugiau patirties atlikdami pavedimus į užsienio bankus.

 

Patariama rinktis tokį banką, kuris gali pasiūlyti daugiau nei tiesiog paprastą sąskaitą; e-bankininkystė ir banko kortelė – būtinybė. Banko mokesčiai dažniausiai gana pagrįsti. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas banko sąskaitos planas apima visas reikalingas paslaugas, tačiau pasirūpinkite, kad netektų mokėti už visai jums nereikalingas paslaugas.

 

Didžiausi bankai JK yra Barclays, Natwest, HSBC, Santander ir Lloyds. Šių bankų darbuotojai yra patyrę ir tikrai turės pakankamai kompetencijos jums padėti atsidarant naują sąskaitą. Prieš nuvykdami į banką galite apsilankyti internetinėse svetainėse, kuriose rasite daugiau informacijos apie banko sąskaitų rūšis – taip galėsite iš anksto numatyti koks bankas ir kokio tipo sąskaita jums tinkamiausi.

 

 • Dokumentai

Norint atsidaryti banko sąskaitą svarbu turėti naujausias reikalingų dokumentų versijas. JK bankų ir kovos su pinigų plovimu taisyklės yra griežtos, todėl nepateikus reikalingų dokumentų, ar pateikus neaktualius, sąskaitos atidarymo procesas gali užtrukti.

 

Patariama su savimi atsinešti visų reikalingų dokumentų originalus. Išrašai, atspausdinti iš internetinių išteklių, greičiausiai nebus priimti.

 

Reikalingus dokumentus galima išskirti į dvi rūšis, t.y. 1) tapatybę įrodantys dokumentai, 2) leidimai gyventi šalyje ir gyvenamąją vietą įrodantys dokumentai. Vienas dokumentas retai, o dažniausiai niekada, nepadengs visos reikiamos informacijos.

 

 • Tapatybę įrodantys dokumentai

Dokumentų, padedančių nustatyti jūsų tapatybę, sąrašas:

 • Galiojantis JK arba užsienio valstybės pasas. (Įsitikinkite, kad jūsų pasas gali būti nuskaitomas mašininiu būdu (turi specialų lustą)).
 • Asmens tapatybės kortelė, kuri gali būti nuskaityta mašininiu būdu.
 • Popierinis JK vairuotojo pažymėjimo priedas.
 • JK ar kitas jūsų turimas vairuotojo pažymėjimas.
 • Dokumentai apie gaunamas pašalpas (angl. benefit entitlement), išduoti ne seniau nei 1 metų bėgyje ir patvirtinantys, kad pašalpa yra mokama dokumentų pateikimo metu.
 • Neįgaliojo vairuotojo leidimas (su mėlynu neįgaliojo ženklu).
 • Studento pažymėjimas; reikalingas atidarant sąskaitas jaunimui ir studentams.

 

 • Gyvenamosios vietos patvirtinimą įrodantys dokumentai

Dokumentų, padedančių nustatyti jūsų gyvenamąją vietą, sąrašas:

 • Popierinis JK vairuotojo pažymėjimo priedas (jei nebuvo reikalingas nustatant jūsų tapatybę).
 • Kredito istorijos ataskaita iš JK ar užsienio banko. Dauguma bankų prašys pateikti šio dokumento originalą, kuris išduotas ne seniau nei prieš 90 dienų.
 • Ne senesnė nei 1 metų originali JK hipotekos sutartis.
 • Ne senesnė nei 1 metų municipaliteto tarybos mokesčio apmokėjimo sąskaita, atsiskaitymų knygelė ar atleidimo nuo mokesčių pažyma.
 • Municipaliteto tarybos / namų ūkių patvirtinta nuomos sutartis. Privačios nuomos sutartys paprastai nepriimamos.
 • Municipaliteto tarybos išduota nuomos knygelė ar kortelė, kurioje nurodytos visos pastarųjų metų įmokos.
 • Laiškas iš darbo centro (angl. Jobcentre Plus), patvirtinantis jūsų socialinio draudimo numerį, kuris nėra senesnis nei 3 mėnesių.
 • Sąskaita už komunalines paslaugas arba laiškas iš tokias paslaugas teikiančios įmonės; šie dokumentai turėtų būti originalūs, o ne atspausdinti elektroniniai dokumentai. Sąskaita ar laiškas neturėtų būti senesnis nei 3 mėnesių. Sąskaitos už mobiliojo ryšio paslaugas negali būti naudojamos.
 • Televizijos licenzijos patvirtinimas arba tiesioginio debeto apmokėjimų planas (informacija apie automatinius apmokėjimus), kurie neturėtų būti senesni nei 12 mėnesių. Dokumentuose turi būti nurodyti jūsų vardas ir pavardė, gyvenamosios vietos adresas bei patvirtinimas, kad esate įsigijęs televizijos licenziją.

 

Alternatyvūs sąskaitos atidarymo būdai

Vienas būdas, padėsiantis išvengti rūpesčių atsidarant banko sąskaitą – prieš atvykstant ar vos atvykus į JK įsigyti banko sąskaitos atidarymo paketą. Yra kompanijų, kurios už nedidelį mokestį padės jums atsidaryti banko sąskaitą, su kuria taip pat gausite debetinę kortelę, prieigą prie e-bankininkystės įrankių bei galėsite naudotis paslaugomis telefonu. Šios kompanijos taip pat gali padėti gauti socialinio draudimo numerį, pagelbėti ieškantis darbo ir suteikti JK mobiliojo tinklo SIM kortelę. Ši paslauga itin naudinga tiems, kurie neturi darbo, ar šį faktą patvirtinančių dokumentų, arba sąskaitų už komunalines paslaugas išrašytų jų vardu. Paprastai banko sąskaita gali būti atidaroma jums pateikus tik galiojantį pasą ir darbo vizą.

Mēs padarām pasauli nedaudz mazāku.

Sūtiet naudu uz šīm valstīm:

Pievienojieties 2 miljoniem cilvēku, kas jau veic labākus pārskaitījumus

Reģistrējieties bez maksa