TransferGo logo
Trimite bani

Celebrăm a 5-a aniversare TransferGo!

Să sărbătorim! Tocmai am atins un nou jalon important: TransferGo a împlinit 5 ani! În ultima jumătate de deceniu am realizat foarte multe și am devenit unul dintre cele mai importante start-upuri dedicate tehnologiilor pentru domeniul financiar, procesând peste 1 milion de tranzacții și câștigând peste 250.000 de clienți fideli… iar acesta este doar începutul!

TransferGo a fost creată în 2012 de Daumantas Dvilinskas și alți trei co-fondatori, cu obiectivul de a transforma transferurile internaționale de bani într-un proces mai ușor, mai rapid și mai puțin costisitor. După doar cinci ani, această misiune a fost îndeplinită. Datorită transferurilor de bani în doar 30 de minute, care sunt din ce în ce mai populare, lucrăm acum în 45 de țări cu 22 de monede și avem 70 de angajați în birourile din Londra și Vilnius (și plănuim să ne extindem la 100 de angajați în decursul anului viitor). De asemenea, am fost distinși ca lideri pe această piață, așa cum dovedește apariția CEO-ului nostru pe lista Forbes „30 de persoane sub 30 de ani care vor avea un impact major”, la începutul anului.

De la ultima noastră aniversare, am dublat veniturile companiei, iar cota noastră de piață în Statele Baltice, Europa Centrală și de Est a crescut considerabil. De asemenea, deținem o aplicație complet funcțională, disponibilă atât pe platforma iOS, cât și pe Android.

Așadar, ce urmează? Ei bine, pe lângă eforturile continue dedicate dezvoltării și creșterii cifrei de afaceri, dorim să punem mai mult accentul pe spiritul de comunitate la locul de muncă. Echipa noastră prietenoasă vorbește limba voastră, vă înțelege nevoile și vă oferă servicii întrutotul personalizate. Echipa petrece mult timp împreună, atât la muncă, cât și în timpul liber, și credem că acest lucru se oglindește în natura noastră deschisă. În plus, urmează să lansăm procesul de obținere a unei licențe pentru bani electronici, care ne va permite să prestăm servicii de stocare și transfer de bani electronici și alte servicii financiare în țările Uniunii Europene.

Cu alte cuvinte, putem spune sincer că ne menținem activi. Suntem încântați să aflăm ce ne va aduce anul viitor, ca răsplată pentru eforturile susținute, hotărârea și ambiția echipei noastre. Vă mulțumim pentru că ne însoțiți în această călătorie. Pe anul viitor!

2017-09-29

Facem lumea un pic mai mică.

Trimite bani în aceste țări:

Alătură-te celor 2 milioane de oameni care efectuează transferuri mai bune

Înregistrează-te